pondělí, 12 prosinec 2016 17:36

Hugo blogerem

Tento týden vám pěkně vyštěkám, jak je dobré míti Huga. Rozárka (ta něžná princezna) a Tóňa (ten ďábel neodolatelný), obě je míluju, mi propůjčily svůj blog a poctily mě možností vám sem něco vyštěkat. Abych se ve stručnosti představil, jmenuji se Hugo, rasy neurčité a přesto velmi konkrétní – ušlechtilý mix . Nó, ženský doma říkaj (mam tam dvě, jednu přísnou a druhou na kraviny - psoviny) občas, že jsem magor, ale to vůbec nevím, co znamená, na drby si nepotrpím. Myslím, že si dostatečně neuvědomují, jak jsem jejich životy obohatil a co mým příchodem získaly za štěstí. Nenudíme se.

No to vám štěknu, to byl týden, až bych z toho vrčel teda.
Kauza mého pravidelného a kvalitního nutričního příjmu byla ohrožena! Nezodpovědný přístup nejmenované doručovací společnosti, která se na svých stránkách chvástá tím, že doručuje radost, mi teda radost (konkrétně 12,5 kg mého oblíbeného gáblíku) nedoručila. Situace už začala být značně kritická, neb nabrali několik dní zpoždění a vyschnutí zlaté žíly neboli dno pytle, se nebezpečně blížilo. A bylo jim to natolik jedno, že to nechali dojít tak daleko, že ženský musely přistoupit na krizový plán a pořídit dočasnou záchranu (samozřejmě odpovídající kvality). Radost nakonec dorazila (anžto s několika denním zpožděním, bez omluvy a kompenzace) a tak mám doma dočasně zdroje dva.
Takže středa – myslel jsem, že nic horšího než zpožděné doručení gáblíku už být nemůže. Chyba lávky a ouha, může! Veterina!!! Po počátečním rozkoukání jsem zhodnotil bišona, čivavu a jorkšíra jako přijatelnou sestavu (a rozhodně jsem se třásl proto, že tam prostě byla zima v čekárně) a přestal jsem se s tou přísnou přetahovat, odejít stejně nehodlala. Pak se otevřely dveře, jako gentleman ve smokingu jsem tam teda nevstoupil, přiznávám. Bylo to tam divný, jako bych tam už někdy byl. Probíhaly míň příjemný věci (očkovací injekce) a víc příjemné (odměny za utrpěnou újmu). No...a pak to vyřkla, vůbec mi to nejde z tlamy ven. Ale jestli jsem jí správně rozuměl, tak doktorka utrousila něco v tom smyslu, jako že mám nadváhu. Jááá? Sprinťáckej expert, fanatickej aportovač!!!??! Je pravda, že od té jarní kauzy (taky to bylo právě na veterině – přišel jsem tam s oo a odešel bez oo) jsem trochu zmužněl, ale takhle pochvalně to teda doktorka neříkala. I když mi bylo trochu podezřelý, že se moje oblíbené kšíry najednou nějak divně zdrcly, ehm. Ženský mlely něco o dietě, ale nebudu tragéd už předem.
Každopádně! S doktorkou mám odškrtnuto a zítra to čeká spřátelenou smečku v mém druhém domově. Říkat předem jim to nebudu, nejsem drbna. Oni jsou dost velký pošuci , že se budou radovat i z té veteriny.
Čtvrtek pátek, to byla klasická kancelářská pohodička. A v sobotu to přišlo, jedna akce za druhou. Hned ráno se vyráželo do školy – do mojí školy, ale chodí tam se mnou i ženský. Jedna na čumendu, druhá se tam učí společně se mnou. Máme z toho vždycky oba hlavu zahlcenou informacemi, ale (a to se nechci chlubit), zase jsem odcházel s pochvalou od paní řídící. Je to prima, děláme tam všelico a za všechno, co udělám správně, dostanu něco do papule.
Pak jsem s ženskýma vyrážel jako maskot na hokejový zápas. Předplatily si mě párkem (takovou vymoženost dostávám velmi výjimečně!) na vánočních trzích v Českých Budějovicích a pak šly zase jak šílený lítat po ledě a nahánět puk. Ten já mám obvykle raz dva a už se mi ze spárů nedostane. Sledoval jsem to z dostatečné vzdálenosti zaopatřen pohodlím, mlsky a jednou velmi milou spřízněnou lidskou maminkou.
V neděli ženský vyhodnotily, že toho na mě bylo dost a daly mi prostor k relaxaci. Vypařily se na půl dne, a jelikož jsem už byl dostatečně relaxovaný, drobet jsem porychtoval kus koberce v pokoji. Pak se konečně ukázaly a jelo se domu, trochu remcaly nad tím kobercem, ale pak se to nějak spláchlo a byl opět nastolen klid. Ten přeji i vám všem, nejen v čase adventu, ale prostě tak pořád. Váš Hugo – pes.

Číst 940 krát

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.Anti-spam: je třeba splnit zadání