neděle, 10 červenec 2016 12:02

Dovolená

Ahoj, dnes vám štěknu o naší dovolené v Jizerských horách. Máme tu neomezený prostor, nadstandardní množství masíčka, zralé lesní jahody, spoustu neobsazených plných kočičích misek a milion hracích šišek a kousacích klacků. Prostě ráj, nic víc už psa k dokonalosti nepotřebuje (Teda až na lítací psí kamarády, ale to je teď s Megerou celkem vyřešené.). Protože další krásná místa jsou hned za humny, kromě odpočívání jsme se taky vyrazily na některá podívat. Začaly jsme výpravou na rozhlednu Štěpánka v Příchovicích, která nás nadchla už loni. Od parkoviště u kostela je to k rozhledně asi 1,5 kilometru do kopečka, takže procházka tak akorát k protáhnutí tlapek. Když jsme se nadýchaly čerstvého vzduchu, vypravily jsme se odpočívat do hostince U čápa (U pšeničné 12° zvané Vídeňák. Pozn. člověka.). Ve středu jsme se vypravily do neznáma. Cílem bylo Vysoké nad Jizerou. Po silnici je vzdálené asi 8 kilometrů, zkratkou v lese o dost míň, zato ale po neznačené pěšině (Na funkční online mapy jsem mohla zapomenout rovnou. Prostě buď a nebo. Pozn. člověka.). Až do Stanového k rodnému domu Antala Staška to bylo dost napínavé, pak jsme se napojily na turistické značení a za hodinu už jsme odpočívaly ve vysocké restauraci Crazy (U skvělého Svijanského nefiltrovaného Fandy. Pozn. člověka.). Venku bylo počasí akorát na běhání, takže nakonec jsme výlet prodloužily do Sklenařic, k hostinci Mexiko. Další dny pobývali v ráji i malí člověci, takže klid vystřídala zábava, házení mrkve koníkům, závody v jízdě z kopce a sbírání borůvek (To mi jde báječně!) a hub. Kromě procházek v lese a na našem oblíbeném lítacím okruhu jsme se vypravili ještě výš do hor. V Kořenově se člověkové pokochali panoramaty a pak jsme zamířili zase do hostince U čápa. Je totiž jako dělaný pro čtyřnožce i dvojnožce každého věku (Najdete tu dětské hřiště, krásné odpočinkové místo, lesopark i rozhlednu. A taky muzeum, které je stejně jako název místního piva věnované géniovi Járovi Cimrmanovi. Konečně jsme ochutnala i 12° Světoběžníka! Pozn. člověka.). Měly jsme prostě skvělé dny! A co vy, taky lovíte lesní plody?
Pac a pusu.

Číst 713 krát

2 komentáře

  • Odkaz Komentáře rozárka teradogs pondělí, 11 červenec 2016 18:53 napsal(a) rozárka teradogs

    Skvělá zpráva, přejeme ségře klidný porod a budeme se těšit!

  • Odkaz Komentáře Danuše Kubošová pondělí, 11 červenec 2016 17:22 napsal(a) Danuše Kubošová

    Ségra Cami zdraví, připravuje se na plnění mateřských povinností. Hezky si to užijte a až budou mimča na světě, jste zvaní na muchlání a socializaci.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.Anti-spam: je třeba splnit zadání